איגוד קציני הביטחון ומנהלי החירום בשלטון המקומי

Association of Security Officers, Israel

رابطة ضباط الأمن ، إسرائيل

דברי חיים נוגלבלט, יו"ר האיגוד

 
חשיבות רבה ישנה לפיתוח המקצועי של הקב"טים, ללמידת עמיתים ולמפגשים עם בעלי תפקידים ובכירים בארץ ובעולם. מתוך תפיסה זו ארגנו משלחת לסיור מקצועי בחו"ל, ואכן בין התאריכים 13 עד 17 בנובמבר 2022 יצאנו משלחת של 30 חברי איגוד הקב"טים לעיר ברצלונה שבספרד. במסגרת זו ערכנו סיור בתערוכה הגדולה לערים חכמות, נפגשנו עם נציגי חברות בתחום הביטחון, עם מפקד משטרת ברצלונה, מפקד תחנת כיבוי האש וביקרנו בחמ"ל האחוד של כוחות הביטחון של העיר. 
 
בדברי הסיכום כתבתי לחברים: "היה לי כיף וסיפוק ענק לסיים את המסע המרשים ביחד איתכם בהצלחה מרובה ובעונג אישי רב.
 
תודה בראש ובראשונה למינהל קשרי חוץ של מרכז השלטון המקומי – לשירי שטיינהרדט סלע, ראש המינהל ולענת קויפמן, מנהלת מח' פרויקטים – על היוזמה, הליווי, התמיכה ושזירת הקשרים עם ברצלונה.
תודה מיוחדת ליוחאי וגימה על ההובלה והפגישות מול המנכ"ל לקבלת האישורים הנדרשים מול ראשי הרשויות, לענת דותן על תיאום הפגישות וההכנות לקראת המסע, ולאיש יקר צנוע ואהוב, ראש המשלחת שלנו חובב צברי על הגיבוי והתמיכה לאורך הדרך.
תודה רבה ויישר כוח גדול לאתי יחזקאלי על העבודה המשותפת והאינטנסיבית סביב השעון מזה כשלושה חודשים גם בהכנות וגם בביצוע המוצלח, תודה מיוחדת לזוג המופלא סרחג'יו ומרינה, על הליווי הצמוד מהלב והנשמה!"
 
 

 

יומן מסע

 
היום הראשון הוקדש לטיסה, הגעה והתאקלמות. 
 
ביום השני יצאנו לסיור מקיף בברצלונה עם מדריך מקצועי שהראה לנו את סודותיה הקסומים של העיר – אדריכלות מרהיבה, הליכה חווייתית ברובע הגותי וברובע היהודי, הנמל, האצטדיון החדש ועוד…
אחה"צ התכנסנו לדברי ברכה של ראש המשלחת, יו"ר ועדת ביטחון מר חובב צברי, ויו"ר איגוד הקב"טים מר חיים נוגנבלט.
 
 
 
 
ביום השלישי נסענו לתערוכה הגדולה והמרשימה לערים חכמות, שאליה מגיעים מבקרים רבים מכל העולם. בתערוכה נחשפו לאמצעים שונים ומגוונים שיסייעו לרשות להיות יותר אפקטיבית. כמובן נוצרו חיבורים ראשוניים לחברות שונות ואפילו בין רשויות.

משם המשכנו לקבלת פנים רשמית למשלחת הישראלית. כיבד אותנו בנוכחותו ובדברי ברכה מר חיים ביבס, יו"ר השלטון המקומי, התכנסנו במתחם פרטי ואינטימי לארוחת צהריים והרצאת נציג ישראלי מהתערוכה. את הערב סיימנו בגאלה במוזיאון Mas Ravetllat pla כולל מופע וארוחת ערב.

 
 
ביום הרביעי ביקרנו במרכז שליטה על החירום של ברצלונה המאגד משטרה-רפואה-כיבוי. נפגשנו עם מפקד המשטרה בברצלונה ועם מפקד מערך הכיבוי שנתנו הסבר מפורט על דרכי הפעולה בשגרה ובחירום, נחשפנו לשת"פ ההדוק בין כלל הגורמים שיושבים במבנה אחד, שבו יש גם חמ"ל אחוד לכלל גורמי הביטחון בעת אירועי קיצון בברצלונה.
 
 
 
 
ביום החמישי יצאנו לסיור טבע מרהיב ביופיו בשמורת הרי המונסארט, שם ראינו את הטבע בגדולתו ועוצמתו, ביקרנו גם במנזר עתיק ובשוק איכרים מקומי.
 
חזרנו לארצנו היחידה במינה והיפה מכולם בריאים ומגובשים.
 
 

שיתוף המשתתפים

חובב צברי, ראש מועצת קריית עקרון, יו"ר ועדת ביטחון מרכז שלטון מקומי – ראש המשלחת

המשלחת מורכבת מקציני בטחון מרחבי הרשויות המקומיות, כולם כאחד מהווים דוגמה ומופת ומיצגים את כלל קציני הבטחון ברשויות המקומיות שעושים עבודה מקצועית ומצילי חיים 24/7
גאה ומעריך את כלל קציני הבטחון ברשויות.
במהלך המשלחת למדנו והכרנו את העיר ברצלונה את המשטרה וכיבוי האש ואת החמל האחוד שמטפל בכל סוגיות הבטחון האישי של התושבים והתיירים הרבים בברצלונה.
נכחנו ולמדנו בתערוכה של מאות ארגונים שהציגו נושאים רבים ומגוונים בנושאי עיר חכמה.
הדבר שנרקם כאחד היה ההפריה ההדדית והשיח שנוצר בין קציני הבטחון במשלחת וללא ספק קשר זה בין המשתתפים ימשך ללמידה משותפת.
אכן משלחת רצינית קצינים איכותיים ולמידה משמעותית.

יישר כוח 

ליור ארגון הקבטים חיים נוגנבלט, שארגן והוביל את יציאת המשלחת.
יישר כוח ליוחאי וג'ימה ראש מנהל בטחון בטיחות ואמצעים מיוחדים בשלטון המקומי, למנכ"ל השלטון המקומי, לאתי וסרחיו וכמובן לכל קציני הבטחון שלקחו חלק פעיל במשלחת.
 

 

אלון ביטון, מנהל החירום והביטחון – מרכז השלטון האזורי

 
תערוכת ערים חכמות מתקיימת מדיי שנה בברצלונה,  בנוכחות ראשי ערים ומועצות אזוריות, מנכלים, מנהלי מחשוב ובעלי תפקידים נוספים מהעולם המוניציפאלי. 
השנה תודות למאמצים של איגוד הקבטים בראשו של מר חיים נוגנבלט יו"ר האיגוד התאפשרה לראשונה השתתפות ממוסדת ומאורגנת של מנהלי חירום וביטחון מהשלטון המקומי והאזורי. 
את המשלחת הוביל בצניעות וענווה גדולה חובב צברי יו"ר ועדת הביטחון של השלטון המקומי. 
 
להמשך קריאת הסיכום של אלון – לחצו כאן
 

דרור שלו, מנהל אגף חירום וביטחון עיריית חולון

 
בחודש אוקטובר 2022, הוזמנתי להשתתף במשלחת קב"טים ומנהלי ביטחון של מרכז השלטון המקומי ואיגוד הקב"טים, בתערוכת ערים חכמות בברצלונה. תערוכה זו מתקיימת בברצלונה מדי שנה, מאז שנת 2011 ועוסקת בטכנולוגיות רבות הקשורות לשיפור השירות לתושב ברשויות מקומיות. התערוכה  מציגה את הטכנולוגיות החדשניות ביותר, שאותם אפשר ליישם ברשויות מקומיות ומושכת אליה בעלי תפקידם רבים, מעולם השירות הציבורי. 
במשך 20 שנותי כקב"ט וכמנהל אגף ביטחון, לא יצאתי עד כה למשלחת, או לנסיעות לחו"ל במסגרת העבודה (וכך גם מרבית חברי) והיה זה אך טבעי עבורי, לרצות להצטרף למשלחת זו, ולכן לאחר הסכמת מנהלי ואישור העיריה, הצטרפתי למשלחת.  
 
להמשך קריאת סיכום מזווית אישית של דרור – לחצו כאן
 

יריב סנדלון, קב"ט פתח תקוה

 
בשבוע שעבר השתתפתי במשלחת של קב"טים מכל הארץ לתערוכת ערים חכמות בברצלונה.
המשלחת כללה ביקור בתערוכה המרשימה והמלמדת עם המון פתרונות ואפשרויות לעתיד.
ביקרנו גם בכיבוי האש ומח"ל המשטרה בו זכינו ללמוד איך מתמודדת העיר ברצלונה עם אתגרי הביטחון והחירום.
תכנון לוחות הזמנים והניהול של המשלחת היה מצוין ואפשר לנו גם לטעום מיופייה של ברצלונה, לאכול טוב וגם קצת לבלות.
הכי חשוב כמובן, יצאה חבורה מצוינת של קב"טים שהחיבור, החברות וההפריה ההדדית בקבוצה היו מצויינים.
 

מוטי כהן, קב"ט דימונה

 
כששמעתי שיוצאת משלחת לברצלונה של קב"טים בנושא ערים חכמות ובטוחות הבנתי מייד שצריך להשתתף במשלחת. היה מושלם משלחת מגוונת של קבטים וותיקים וחדשים מערים ומועצות מדרום ועד צפון כל קב״ט נושא עולם תוכן וסיפור מיוחד.
השיחות באוטובוס, בסיורים, במסעדות, במלון ובכל מקום הם לטעמי הערך המוסף להכיר ללמוד ולשוחח עם אנשים שאתה לא מכיר אך פועלים לבטחון העיר שנמצאים בה המופלא שחזרנו 30 חברים בחמישה ימים שכבר אחד הזמין את השני לביקור.
התערוכה פתחה בפנינו את העתיד בתחומים רבים רובוטיקה רחפנים אנליטיקה מערכות שו”ב ועוד
לאחר סיור במוקד החרום של משטרת ברצלונה ותחנת כיבוי האש טוב ללמוד על דרך פעולה ושת״פ בין גופי החירום ששונה משלנו בישראל אך לאחר כל זה אנו הקבטים צריכים להיות גאים בעשייה שאנו מובילים בתחום הביטחון, חירום ואכיפה.
לסיום תודה מיוחדת ליו״ר המשלחת ראש מועצת קרית עקרון חובב צברי ליו״ר ארגון הקבטים חיים נוגלבלט ולכל חברי המשלחת.
 
לאלבום התמונות מהמשלחת לחצו כאן
 
 
 
 

 

 

דילוג לתוכן